0
24
Kasım

Voleybol Topu ve Kullanıcısı

Voleybol Topu Satın Alma Rehberi

Voleybol topları 8 ila 18 panelli olabilirler. Eskiden orijinal hayvan derisinden yapılan toplar, günümüzde yerini poliüretan deriye bırakmıştır. Suni deri olarak da bildiğimiz bu malzeme, çeşitli katmanlardan oluşur. Bu katmanların sayısı ise topun kalitesi ve fiyatını doğrudan etkiler. Topun yumuşaklığı ve ağırlığı, bu spora yeni başlayan çocuklar için önemlidir. Bu yüzden FIVB, dünya çapında ''Mini Voleybol'' kavramının oturması için son yıllarda ülke federasyonlarına çeşitli talimatlar vermiş, müfredat geliştirmiş ve spor malzemesi standartları getirmiştir.


0
23
Kasım

Özellik Olarak Voleybol Fileleri

Voleybol Filesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer spor branşlarından bariz bir şekilde farklı olarak voleybol, ''file oyunu'' üzerine kuruludur. Filenin yüksekliği, oyuncuların fileye teması, hücum vuruşu anındaki topun fileye göre yüksekliği gibi oyunu etkileyen birçok değişken, direkt olarak voleybol filesiyle ilgilidir. Voleybolun popüler bir dış mekan sporu olması, oynamak için sadece fileyi bağlayabileceğiniz iki nokta ve bir voleybol topu bulmanızla alakalıdır. Türkiye'de çeşitli özellikte voleybol filelerinin imalatı ve ithalatı yapılmaktadır. Size uygun olan fileyi bulmak için bu satırları okumanız yeterli olacaktır.


0
23
Kasım

Voleybol Direği Satın Alırken

Voleybol Direği Genel Özellikler

Voleybol direkleri, genellikle betona, parkeye ya da sentetik zeminli spor alanlarına açılan deliklere mapalarının beton dökülerek oturtulması ve bu mapalara direklerin geçirilmesi suretiyle dikilir. Mapasız olan ürünleri olduğu gibi betona gömmek gerekir. Bu durumda direk yerinden sökülemez. Yüksekliği ayarlanabilen, ya da teleskobik olarak nitelendirilen ve birbiri içinden çıkan parçalar sayesinde yükseklik ayarı yapılabilen voleybol direkleri de vardır.